Lazer ile Altın ve Gümüş Kesim İşlemleri

Lazer ile Altın ve Gümüş Kesim İşlemleri

1996 Yılından bu yana, Lazer Market firmamız her sektör için lazer makineleri üretmiş ve girdiği her sektörde öncü firma olmayı başarmıştır. Altın ve gümüş gibi düşük lazer emilimi ve yüksek yansıtma olasılığı olan değerli madenleri işlemek için ilk olarak yüksek yansıma dayanımlı lazer izolatörü ile lazer markalama makinelerini, kuyum sektörü için ürettik ve kısa zamanda mükemmel kontrast ile kusursuz markalama işlemleri yapabilen makineleri bu sektöre kazandırdık. Sektördeki yoğun talepler üzerine, işinde uzman olan Ar-Ge ekibimiz ile altın ve gümüş markalama lazerlerini geliştirip, markalama işleminin dışında kesim işlemi yapacak teknoloji ile de buluşturduk.
Firmamız bu dönemde Türkiye’deki bir çok kuyumcu atölyesini ziyaret edip, değerli maden kesiminde dikkat edilmesi gerekilen hususları toplamıştır ve donanımsal bütün hazırlıkları tamamlayıp, Altın ve Gümüş kesim lazerlerini üretmiştir. İşlem görecek olan materyallerin değerli maden olması durumunda, malzeme işlenirken çıkabilecek olan cevher partiküllerini ortamdan maksimum miktarda geri kazandırmak adına vakum sistemleri geliştirmiştir. Altın ve gümüş plakaları (astar) çok ince ve hassas olabileceğinden, özel tasarlanmış plaka bağlama mengeneleri üretmiştir.
Geleneksel olan ince testere ve cnc makinelerinde yapılan ve hem zamandan hem de üründen yüksek kayıplar verilerek üretim yapılan kuyum sektörü, lazer teknolojisi ile büyük kazanç sağlamaktadır.
-Kuyum sektöründe yapılabilecek olan işlem detaylarına örnekler verecek olursak;
Lazer ile takı aşındırma, markalama, yüzey kazınma işlemi, takı ve aksesuar kalıpları yapmak için derin kazıma işlemleri, materyal üzerine fotoğraf ve resim baskı işlemleri, küpe, yüzük, kolye ucu ve benzeri ürünlerin yapılması için altın ve gümüş kesimi, mikro güzel tasarlanmış bir görünüm elde etmek için verilen süslemeler ve desenlerin malzemeye işlenmesi gibi lazerin bir çok kullanım alanı mevcuttur.
Yüzük ve bilezik gibi dairesel yüzeylerde desen işlenmesi, yazı yazılması ve kesim yapılması için ise yine kendi üretimimiz olan divizörlerimizi, hizmetinize sunmaktayız.